Jura Krakowsko-Częstochowska, skały

W weekend 12-13.07.2014 wraz z znajomymi wybrałem się do Jury Krakowsko-Częstochowskiej w okolicach Rzędkowic na wspinaczkę po tamtejszych skałkach. 

W sobotę 12 lipca w sześcioosobowym składzie wyjechaliśmy do Rzędkowic. Pierwszego dnia właśnie tam ulokowaliśmy się w skale "Zegarowa" i spędziliśmy cały dzień na wspinaczce. Była to znakomita okazja do powtórzenia sobie wszystkich manewrów, których nauczyłem się podczas kursów skałkowych.

Wieczorem udaliśmy się na nocleg do agroturystyki na ul.  wiejską 22 w Rzędkowicach (http://e-nocleg.pl/nocleg,lamch22.html). Miejsce bardzo fajne (w cenie 32zł lub 12zł za namiot) gdzie wieczorem mogliśmy obejrzeć półfinał mistrzostw świata a następnie posiedzieć przy ognisku :)

W niedzielę wspinaliśmy się na górze Zborów.  Tego dnia wraz z Damianem weszliśmy na "Wielbłąda" (drogę wielowyciągową na własnej asekuracji). 

W drodze powrotne udaliśmy się wraz z Jankiem i Łukaszem na Mszę Świętą w Radomiu a następnie w Piasecznie obejrzeliśmy finał mistrzostw świata  ... nie ma to jak dobra optymalizacja, wraz z atrakcjami w drodze powrotnej :)

komentarze Komentarze:

Nick:
komentarz